Press "Enter" to skip to content

Emlékfa ültetés

Sokszor, sok helyen, sok témában ültettek már emlékfát.
A Martfűi Városszépítő Egyesület most az általuk 10 éven keresztül szervezett városszépítő táborok emlékére ültetett egyet a művelődési központ parkjába.

Erre a fára, mint a „bizalom” fájára lehet tekinteni. Miért?
Amikor – hozva az ötletet a Kisújszállási Városvédő és Szépítő Egyesülettől – felvetődött, hogy Martfűn is szervezzünk városszépítő táborokat, teljesen ismeretlen volt az elképzelés, hogy gyerekek délelőtt  városszépítő munkát végezzenek közterületen, majd délután a játéké, kirándulásé, különböző programoké legyen a főszerep.

De bízott benne dr. Papp Antal polgármester és az Önkormányzat – megítélve a kért pályázati összeget. Bízott Balogh Imre, a Bunge igazgatója, aki támogatta a tábort. Bízott Földi Edina igazgatónő, aki eljuttatta a gyerekekhez a felhívásunkat. Bíztak a szülők, akik engedték a gyerekeiket az akkor még ismeretlen szervezésű és tartalmú táborba. S nem utolsó sorban bíztak a gyerekek, akik eljöttek, és sokan közülük velünk is maradtak.

S nemcsak egy hétre, évente mindig visszatértek hozzánk a táborok idejére. Első időben iskolásként, majd már középiskolásként az IKSZ-es órákért. Sőt! Később már csak a tábor, a barátok kedvéért. Vannak fiatalok, akik 8 táborunkban voltak: Bodzsár Balázs, Balogh Imre, Erdélyi Zsolti. De alig maradt le Schmidt Hajni, Gajdos Betti, Vincze Lilla, Jakab Nelli. (Elnézést kérek azoktól, akik itt nem szerepelnek.)
S a nagy bizalom: a Tisza Cipő Horgászegyesület vezetőjétől, Szöllősi Bélától! „Beengedett” bennünket a horgásztanyára, ahol 8 táborunkat tudtuk megtartani. Csodálatos, természetközeli környezetben. Ennél jobbat álmodni sem lehet! (Cserébe takarítottunk, környezetet ápoltunk.)

Meg kell említeni azokat is, akiktől segítséget kaptunk. Elsőként a Művelődési Központ és Könyvtár dolgozóit. A kezdeti években sok programot kaptunk tőlük. Befogadtak, szerveztek, ötletet adtak, hogy a gyerekek délutáni programja színes, érdekes, változatos legyen.
Szólni kell a Halla családról. A fiatalok sütöttek-főztek ránk, az ebédünket az édesanyjuk, Íriszke néni tálalta – a gyerekek zömének nagy megelégedésére.
Minden évben dolgozott egy táboros brigád a strandon. A régi és az új tulajdonosnak is jól jöttek a „gyomláló” kezek a fürdő területének szépítésére, nekünk pedig a tábor péntek délutáni strandolása.
A záró szalonnasütéshez a Kaiser étterem, Kovács Zsolt zöldségboltja és a Kehely cukrászda járult hozzá minden évben.

A táborok sikeres lebonyolításához kellettek az egyesületi tagok odaadó, szorgos kezei. Ők – a nagymamák és nagypapák – a táborokon keresztül sok „pótunokát” kaptak, akiket igyekeztek a sajátjaiknál is jobban felügyelni. Kardosné Marianna, Nagyné Jutka és a többiek mindent megtettek a sikerért.

Az „Emlékfa/emléktábla projektre” hívtuk és vártuk a „régieket”. Az első táborokból velünk emlékezett Dudok Fanni, Sarkadi Barnabás, Bodzsár Bence.
Remek érzés látni a kisgyerekekből diplomás felnőtté vált régi táborozóinkat!

A létrejöttéről: a fát a tagdíjakból vásároltuk, a tábla gravírozását a Rigó Kft. végezte. A tábla és a talapzat anyagát, kialakítását név nélküli támogatásként kaptuk. Mindenkinek nagyon köszönjük!

Őszintén reméljük, hogy az emlékfa sokáig fogja díszíteni a várost, emlékeztetve a lakosokat és azok leszármazottjait egy lelkes városszépítő csapat azon tevékenységére, amely próbálta szebbé tenni településünket, kicsit tanítva a gyerekeket a fizikai munka fáradtságos, de alkotó voltára.

S még valami. Ez a fa húsvétkor remek tojásfa lehet, ha szép, színes tojásokkal feldíszítjük, az óvodástól a nagyszülőkig, s ezzel egy új színfoltot teremtünk Martfűn.

Vinczéné Balogh Magdolna

Az eseményről a képek itt tekinthetők meg

Be First to Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük