Nagy melegben indult a Ráday Mihály Város és Faluvédő Szövetség XLI. országos találkozója az idén a várossá nyilvánításának 660. évfordulóját ünneplő Cegléden.
Az érkezőket a helyi városvédő egyesület tagjai várták, akik mindent elkövettek, hogy a vendégek kissé felfrissülhessenek és jól érezzék magukat.
A hivatalos program délután kettőkor indult az evangélikus templomban, ahol Kocsis István elnök úr rövid köszöntője után Kulcsár Kristóf zenetanár mutatta be Bachot és a templom orgonáját, amelyet meg is szólaltatott. Természetesen Bach műveket játszott. Mint előadásából megtudtuk, a több százévesnek kinéző orgona mindössze tíz éves, amelyet építői kifejezetten úgy hoztak létre, hogy annak hangzása olyan legyen, mint ahogy az Bach idejében volt jellemző.
A hangversenyt és a református templom előtti közös fotó elkészítését követően a társaság 6 csoportba rendeződve ismerkedett Cegléd nevezetességeivel. dr. Csáky András polgármester, Széphegyi László, a Ráday Mihály Város- és Faluvédő Szövetség elnöke, Kocsis István, a Ceglédi Városvédő és Szépítő Egyesület elnöke emlékfát is ültettek, majd megkoszorúzták Márkus János, a Ceglédi Városvédő és Szépítő Egyesület alapító elnökének emléktábláját a Pantheonban.
16 órakor két kiállítás megnyitására is sor került: Kocsis István elnök úr nyitotta meg a Városvédő Egyesület tevékenységét és eredményeit bemutató tárlatot, Rónai Gábor rajztanár pedig A fiatalok az épített és természeti környezetért pályázatra beérkezett legkiválóbb képzőművészeti alkotásainak tárlatát.
Az ünnepi ülésre a Kossuth Művelődési Központ színháztermében került sor, ahol közös éneklést és Kocsis István üdvözlését követően Földi László országgyűlési képviselő, a rendezvény fővédnöke, dr. Csáky András polgármester, a rendezvény védnöke, Széphegyi László, a Ráday Mihály Város- és Faluvédő Szövetség elnöke, valamint Berecz Gábor alelnök tolmácsolásában Dukrét Géza, a Partiumi és Bánsági Műemlékvédő és Emlékhely Társaság elnöke köszöntötte a résztvevőket. Az ünnepi műsor egy Ceglédet bemutató rövidfilm vetítésével, majd Fási Krisztina városvédő meglepetésével: egy általa külön erre az eseményre írt versével, végül a Cegléd Táncegyüttes ifjainak táncbemutatójával ért véget.
Az élménydús nap eseményeit Tihanyi Károly fotóművész képei örökítették meg, amelyet örömmel adunk közre.
Be First to Comment